Душевая кабина в интерьере

Душові кабіни користуються популярністю завдяки численним перевагам.

 - Найменше витрачається часу для гігієнічних процедур.

 - Душові кабіни економічні внаслідок чого витрата води зменшується.

 - Економиться простір ванної кімнати, так як душова кабіна компактніша, ніж ванна.

 - З'являється можливість насолодитися різними видами душу, гідромасажем, а в моделях з парогенератором отримати насолоду від парної.

 - Серед недоліків слід вказати високу ціну в порівнянні з ванною, складність установки, що потребує професіоналів. Душові кабіни можна умовно поділити на три типи.:

 

 

 - відкриті;

 - закриті;

 - душові бокси.

Особливості відкритих душових кабін

Відкриті душові кабіни є збірною конструкцією, що складається з піддону і двох (іноді більше), змонтованих по його периметру стінок. Одна із стін обладнується дверима для входу до кабіни. Двома іншими стінами (іноді однієї) кабіни є стіни ванної кімнати.

Верхньої кришки відкрита душова кабіна не має. Піддон приєднується до каналізації. Зазвичай відкриті кабіни не комплектуються сантехнікою. Змішувач та лійка купується самостійно.

Кабіна відкритого типу, призначена для встановлення в кутку ванної кімнати, отримала найменування душовий куточок, і має великий попит. Іноді піддон у таких кабінах не встановлюють. Злив води відбувається у спеціально обладнане отвір у підлозі ванної кімнати, з'єднане з каналізацією.

Переваги:

 

 

 - низька вартість;

 - можливість придбати чи виготовити модель для індивідуального інтер'єру.

Недоліки:
 
 

 - відсутність багатьох функцій (гідромасажу, каскадного душу, парогенератора тощо);

 - необхідність капітального монтажу під час встановлення.

 

 

Характеристики закритих душових кабін

Закриті моделі мають конструкцію герметичної капсули. Піддон, стіни та кришка кабіни повністю ізолюють внутрішній простір. Несучі елементи конструкції та кришка виготовляються із металу або спеціальної пластмаси. Бічні стінки – зі скла або оргскла.

Закриття душових кабін обладнано спеціальним сантехнічним обладнанням, що дозволяє приймати безліч видів водних процедур. До складу часто входять системи електронного керування та освітлення.

Для початку роботи необхідно підключити її до водопроводу, каналізації та електромережі.

Переваги:
 
 -  легкий монтаж та демонтаж;

 

 

 - велика кількість вбудованих функцій;

 

 

- різноманітність моделей.

 
Недоліки:
 

 - висока вартість.

 

Переваги душових боксів

Душові бокси поєднують переваги ванни та закритої душової кабіни. Піддон має розмір та форму ванни, що дає можливість лягти у воду. У стінки та дно піддону встановлюються форсунки, за допомогою яких проводиться гідромасаж.

Таким чином, за один сеанс можна отримати користь та задоволення від прийняття ванни та душу. Душові бокси мають великі розміри і тому можуть встановлюватись у ванних кімнатах площею не менше 8 кв. м.

Переваги:
 

 - поєднання функції масажної ванни та душової кабіни;

 

 - великий модельний ряд.

 
Недоліки:
 

 - висока вартість, вище за інші типи кабін.

 

Вибір піддону для душової кабіни

Піддон душової кабіни насамперед виконує захисну функцію, оберігаючи покриття для підлоги ванної кімнати, стіни, меблі від попадання води. Це запобігає утворенню цвілі та грибка. 

Піддони відрізняються формою, розмірами, матеріалом виготовлення, кольором. Вони легко вписуються в інтер'єр ванних кімнат.

Залежно від висоти піддонів їх можна поділити на три типи:

Низький піддон (висота борту до 10 см) - зручний для людей похилого віку, людей з проблемами опорно-рухового апарату та маленьких дітей. Заходячи до кабіни, не треба високо піднімати ноги.

Високий піддон (Висота борту більше 30 см) - практичний, так як дозволяє, наприклад, замочити і випрати білизну, викупати немовля. При повільному зливі використаної води, наприклад, із-за зношеної каналізації, вона не заллє підлогу у ванній.

Основні якості піддона-ванни - комфортність та універсальність. Має розмір стандартної ванни. Можна прийняти душ, можна набрати води і повністю в неї зануриться. Форма піддону визначає конфігурацію душової кабіни.

Вибір форми залежить від розмірів ванної кімнати та місця встановлення душової кабіни: біля стіни або у кутку.

У невелике приміщення ідеально впишеться квадратний піддон або піддон, що має форму чверті кола, оскільки вони займають найменшу площу. Душові кабіни з такими піддонами зазвичай встановлюються у кутку ванної кімнати.

Напівкруглими та прямокутними піддонами обладнуються пристінні душові кабіни. Вони вимагають більше вільного простору, але виглядають ефектніше.

Зустрічаються піддони асиметричної форми або ті що мають форму багатогранника. Часто душові кабіни з такими піддонами є елементами унікальних інтер'єрів великих ванних приміщень.

Для тривалого та комфортного використання душової кабіни важливе значення має матеріал, з якого виготовлений піддон.

Акрилові піддони

Переваги:
 

 - Невисока ціна

 

 - Різноманітних розмірів та форм.

 

 - Легкий, добре утримує тепло.

 

 - Пригнічує розвиток мікроорганізмів.

 

 - Не гучний.

 
Недоліки:
 

 - Недостатня міцність.

 

 - Швидка поява подряпин.

 

Сталеві піддони

Переваги:
 

 - легкість;

 

 - достатня міцність;

 

 - низька ціна.

 
Недоліки:
 

 - Піддони зі сталі швидко остигає.

 

 - Видає сильний гуркіт, коли на нього падає вода.

 

Мармурові піддони

Переваги:
 
- міцність;

 

 - довговічність;

 

 - естетичність;

 

 - низька теплопровідність.

 


Недоліки:

 

 - висока вартість.

 

Чугунные поддоны

Переваги:
 

 - Довговічність (при правильному догляді за емаллю).

 

 - Довго утримує тепло.

 
Недоліки:
 

 - Значна маса.

 

 - Висока ціна.

 

Фаянсові піддони

Переваги:
 

 - Довговічність.

 

 - Стійкість.

 

 - Гігієнічність.

 
Недоліки:
 

 - Крихкість - може розколотися від сильного удару.

Багато виробників наносять на піддони протиковзне покриття, виконане у вигляді рельєфних візерунків. Покриття забезпечує безпеку під час прийняття водних процедур. Це особливо важливо, якщо користуватися душем будуть діти та люди похилого віку.

Стінки та двері душової кабіни

При виборі душової кабіни необхідно звертати увагу на стінки душової (огорож), систему відкриття дверей, матеріал, з якого вони виготовлені.

За допомогою огорож проводиться монтаж душових кабін відкритого типу. У продажу зустрічаються різні моделі огорож для душових кабін відкритого типу. Крім того, можливе виготовлення огорож на замовлення для створення унікального інтер'єру.

Можна виділити кілька типів огорож:

Огородження – перегородка (одностінна огорожа) використовується, якщо душова кабіна обладнана у ніші приміщення. У такій огорожі зазвичай передбачаються двері для входу в душ, хоча трапляються огорожі без дверей.

Двостінна огорожа встановлюється у кут ванної кімнати, утворюючи душовий куточок. В одній із стін огорожі передбачаються двері.

Тристінні огорожі - четверною стіною виступає стіна ванної кімнати, а двері обладнані в одній із огорож.

Повностінне огородження мають душові кабіни закритого типу. Є і кабіни відкритого типу з повноцінною огорожею. Але зазвичай їх виготовляють на замовлення для створення інтер'єру конкретного приміщення.

Основні системи відчинення дверей душових кабін

  1. Розсувна система (двері-купе) - двері даної системи складаються з кількох панелей, що вільно переміщаються спеціальними напрямними. При відкритті зрушуються убік, перекриваючи один одного і утворюючи прохід у кабіну. Хороший варіант для заощадження простору. Переважна більшість душових кабін закритого типу обладнана такими дверима.
  2. Відкривна система - поширена система відкриття дверей з використанням петель застосовується і в душових кабінах. Забезпечує широкий прохід, але потребує багато вільного простору для безперешкодного руху дверей. Перед встановленням можна вибрати, як будуть відкриватися двері (від себе або на себе, праворуч або ліворуч).
  3. Шарнірна система - система, подібна до попередньої. Відкриття здійснюється за допомогою поворотних шарнірів, встановлених на протилежних торцях дверей. Надійніше розстібної системи, але також потребує вільного простору.
  4. Поворотно-зсувна система - дана конструкція поєднує переваги зсувної та шарнірної систем. Двері відкриваються поворотом шарнірів, що рухаються одночасно з цим по спеціальних напрямних. Завдяки такій конструкції рух дверей плавний та легкий. Для повного відкриття потрібно менше простору. Недоліком є ​​складна конструкція та складний монтаж.
  5. Складна система (двері-гармошка) - Хороший варіант, якщо потрібно заощадити вільний простір, а розсувна система не влаштовує. Двері складаються з двох або більше з'єднаних петлями або шарнірами частин. Складаючись усередину, забезпечують прохід усередину кабіни.

Матеріали, що використовуються для виготовлення стін та дверей душової кабіни

 

как выбрать душевую кабину

Загартоване скло - найбільш прийнятний вибір. Довговічно, естетично та практично. Ще й гігієнічно, тому що на його поверхні не утворюються грибок та пліснява. Товщина має бути не менше 4 мм. Найчастіше зустрічаються моделі кабін із прозорим або тонованим склом. Колір та інтенсивність тонування підбирається відповідно до інтер'єру ванної кімнати. Нестача – висока ціна.

Органічне скло - його рівень прозорості відповідає простому склу, вага незрівнянно менша, а міцність вища. Головний недолік – швидко вкривається подряпинами.

Полістирол - найбюджетніше рішення. Зазвичай зустрічається прозорий чи матовий. Має безліч недоліків: недовговічний, швидко забруднюється, важко очищається від вапнякових відкладень.

Типи керування душовою кабіною

У бюджетних моделях кабін відкритого типу немає великої кількості функцій та складнощів з керуванням. Змішувач, включаючи підсвічування, іноді кнопки включення та налаштування FM приймача.

Дорогі моделі закритого типу оснащуються електронним керуванням контролю над усіма функціями кабіни. Це дозволяє, наприклад, задавати точне значення температури води, і воно автоматично підтримуватиметься. Вся необхідна інформація відображається на дисплеї, що робить керування максимально простим.

Може бути передбачене дистанційне керування за допомогою пульта. Наприклад, при прийнятті горизонтального гідромасажу зручно регулювати температуру води або інтенсивність впливу.

Гідромасажна система душової кабіни

 

Гидромассажный душевой бокс

Гідромасаж – приємна процедура, що оздоровлює, яка передбачена в багатьох моделях душових кабін. Найбільш повно її реалізовано в кабінах закритого типу.

Горизонтальний гідромасаж передбачений лише у душових боксах, у стінках та дні ванн яких встановлені спеціальні форсунки. Через них під тиском подається вода з повітрям, завдяки чому досягається масажний ефект.

Вертикальний гідромасаж -

вода під тиском подається з форсунок, встановлених рівномірно висоту людського зростання. Форсунок може бути від 3 до 10. Їхнє розташування залежить від моделі кабіни: можуть розташовуватися тільки спереду або з різних боків.

Масаж піддається або частина тіла (голів, шия, спина, ноги), або відразу кілька. У душових кабінах зазвичай передбачено кілька режимів проведення гідромасажу, одні з яких бадьорять, інші розслабляють.

Додаткові функції душових кабін

Сучасні душові кабіни має цілу низку додаткових функцій, що дозволяють отримувати ще більше задоволення та користь від водних процедур.

  1. Каскадний душ - на напівлежачу людину з висоти 1 м падає потужний струмінь води з температурою близько 35°C. Має лікувальний ефект.
  2. Тропічний душ - вода ллється дуже дрібними краплями, попередньо змішуючись у лійці з повітрям. Завдяки цьому виходить імітація тропічного дощу. Розслаблює та заспокоює.
  3. Душ Шарко - на тіло людини одночасно направлено кілька струменів води. Температура води встановлюється за бажанням. Має комплексний оздоровчий вплив.
  4. Примусова вентиляція - призначена для видалення пари з кабіни. Зменшує вологість при прийнятті процедур. У режимі парогенератора сприяє більш рівномірному розподілу пари всередині кабіни, що запобігає можливим опікам.
  5. Хромотерапія - лікувальна дія на людину світлом різного кольору. За спеціальною програмою всередині душової кабіни вбудовані світлодіодні світильники змінюють силу світла та його колір. Процедура в залежності від вибраної програми заспокоює або надає сили.
  6. Аромотерапія - лікувальна дія на людину запахами. Зазвичай застосовується одночасно з парогенератором. При включенні функції пар проходить через контейнер, в якому заздалегідь вміщено екстракт будь-якого ефірного масла (соснового, евкаліптового і т.д.), насичується запахом і поширює його по всій кабіні. Допомагає при простудних захворюваннях
  7. Озонування - функція очистки повітря озоном. Вбудований озонатор виробляє озон із кисню атмосферного повітря. Озон згубно діє хвороботворні мікроорганізми, усуває неприємні запахи. Рекомендується включати за кілька хвилин до прийняття душу.
  8. Мультимедіа та зв'язок - практично всі душові кабіни закритого типу обладнані FM-приймачами. Деякі моделі дозволяють підключити стільниковий телефон і забезпечують гучний зв'язок у разі надходження дзвінка.
  9. Освітлення - у більшості моделей закритих душових кабін є верхнє підсвічування зі світлодіодних світильників, що забезпечує рівне, не напружує очі освітлення.
  10. Парогенератор - функція генерування водяної пари з температурою близько 45 градусів. Мікроклімат, що створюється при цьому, сприяє загальному оздоровленню організму людини. Застосовується при включеній функції примусової вентиляції.
  11. Нагрівач (фінська сауна) - такою функцією обладнано душові бокси, в яких є спеціальний відсік, призначений для високих температур. Зазвичай його обшивають дерев'яними дошками та обладнають дерев'яними сидіннями. У цьому відсіку повітря нагрівається до 70°C, надаючи потужну оздоровчу дію.

Як вибрати душову кабіну:

Порада № 1

Необхідно точно визначити, для яких цілей купуватиметься душова кабіна. Якщо в планах - швидкий душ вранці та ввечері (намилився, змив, вийшов), нема чого купувати закриту кабіну, численними функціями якої ви не скористаєтеся ніколи. Краще заощадити кошти та придбати практичний душовий куточок, який повністю задовольнятиме ваші запити.
Порада № 2

Якщо не уявляєте собі життя без гідромасажу після ранкової пробіжки, якщо після тренування любите поніжитися у ванні серед повітряних бульбашок, а потім ще 15 хвилин поблажлювати в хмарах гарячої пари, то ваш вибір – душовий бокс, що поєднує в собі переваги ванни та душової кабіни.
Порада № 3

Коли ванна кімната засмучує вас невеликим розміром, то найкращим придбанням буде кутова душова кабіна з піддоном у формі чверті кола. Вона ідеально впишеться у ванну невеликого розміру, оскільки має мінімальний об'єм. Для економії простору необхідно придбати модель з розсувними дверцятами.
Порада № 4

Якщо ви щасливий власник ванної кімнати, площа якої більше 8 кв.м., то обмежень за формою і розмірами душова кабіна, що купується, немає. У таке приміщення можна встановити великий душовий бокс і місце ще залишиться.
Порада № 5

Якщо у вас є діти до 7 років, варто звернути увагу на модель кабіни з глибоким піддоном. Дуже практично – можна купати дитину, як у дитячій ванночці. Ще в глибокому піддоні зручно замочувати білизну, яку в сім'ї з маленькими дітьми завжди багато.
Порада № 6

Якщо ви мешканець одного з верхніх поверхів висотного будинку, то перш ніж купувати душову кабіну необхідно дізнатися про тиск води у водопроводі у вас у квартирі. Якщо тиск у водопровідній системі менше 1,5 атмосфер, багато функцій кабіни можуть не працювати.